1955-ös megalakulása óta a Corvina Kiadó neve egyet jelent a minőségi könyvkiadással, a művészet, az ismeretterjesztés, a szépirodalom, a gasztronómia és az útikönyvek területének mértékadó képviselője itthon és Európa-szerte. Hagyományosan nagy hangsúlyt fektet arra, hogy idegen nyelveken is hozzáférhetővé tegye a magyar kultúra értékeit. Külön kiemelendőek ezen a téren a hazai szépirodalom klasszikusait angol és német nyelven tolmácsoló kötetek (pl. Madách Imre: Az ember tragédiája, Gárdonyi Géza: Egri csillagok, Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője, Molnár Ferenc: Pál utcai fiúk, Heltai Jenő: Jaguár, Krúdy Gyula: Asszonyságok díja, Örkény egypercesek, Radnóti-versek, magyar költészeti antológia).
A Corvina egyik legjelentősebb profilja a művészeti könyvkiadás. A Stílusok-Korszakok sorozata egy-egy művészeti korszak magyarországi emlékeinek bemutatására vállalkozik közérthető nyelven, rengeteg illusztrációval. Eddig 11 kötet jelent meg a sorozatban, többek között A magyar szecesszió, A magyar art deco, A romanika Magyarországon. Somlai Tibor a múlt század enteriőrjeit, lakberendezési trendjeit mutatja be több száz archív fotóval illusztrált látványos albumaiban. A Magyar mesterek sorozat festészettörténetünk legkiválóbb képviselőit veszi sorra. A kisebb formátumú változat kiegészítő információkat kínál az olvasóknak, a nagyobb méretű, album változat több nyelven mutatja be az életműveket. A kiadó a közelmúltban a tényirodalom és a kultúrtörténet területén is izgalmas művekkel bővítette a kínálatát, olyan széles spektrumon, amelyben a gazdasági folyamatokat elemző írások, az ókori keleti források, a nyelvtörténeti és -elméleti, a mikro- és makrotörténeti, illetve a fordításelméleti munkák egyaránt megférnek. Ennek a kultúrtörténeti érdeklődésnek a jegyében jelentette meg nagy sikerű, gazdagon illusztrált Mindennapi történelem című sorozatát, amely egy-egy történelmi kor hétköznapjaiba nyújt bepillantást, vagy idézte meg a magyar irodalom szerelmi történeteit, Nyáry Krisztián bestsellerré vált Így szerettek ők című kötetében. Korunk életmódváltására reagálva indította útjára a kiadó a mára bestsellerré lett Napló sorozatát, amely a személyes élmények, a családtörténet rendszerezéséhez, dokumentálásához kíván segítséget nyújtani (Családom naplója, Nefelejcs/Női napló, Babanapló, Kertésznapló, Horgásznapló, Háztartáskönyv stb.). A Marco Polo sorozat azoknak az utazóknak nyújt friss, minden területre kiterjedő információkat, akik nem szeretnek súlyos útikönyveket magukkal cipelni egy város vagy ország felfedezése közben. Bede Béla Magyar szecessziós építészete – a Tematikus útikönyvek sorozat egyik köteteként - ellenben több egyszerű útikönyvnél, hiszen lapozgatása közben otthon is átélhetjük a legnépszerűbb stílus felfedezésének élményét.
2012-ben a Corvina Térképek sorozattal bővült a kiadó kínálata. A kiadványok között vannak hajtogatott autóstérképek műanyagtasakban (Magyarország idegenforgalmi autóstérkép, Délkelet-Európa I-II. autóstérkép stb.), és történelmi, kultúrtörténeti és idegenforgalmi témájú kétoldalas térképek, melyek hajtogatott kézi térképként, illetve dekoratív poszterként is használhatók (pl. A Magyar Szent Korona Országai – 1914 / A Kárpát-medence nevezetességei; Magyarország régiói, megyéi, járásai és települései / Magyarország domborzata és vizei). A Corvina Térképstúdió megrendelésre egyedi tematikus térképeket, falitérképeket és digitális térképállományokat is készít.
|
|