Christopher Dell londoni művészettörténész egy olyan világba kalauzol most megjelenő, Szörnyek könyve, avagy a képzelet állatkerje című művével, amelyről a legtöbben hajlamosak vagyunk megfeledkezni: a fantázia világába, az általunk megálmodott különös lények és furcsa teremtmények közé.
Christopher Dell könyve egyszerre szólítja meg mindenre nyitott, kíváncsi gyermek-olvasókat, és a már legfeljebb lélekben gyermeki felnőtteket, akik szívesen mélyednek el a szörnyek világában - tudományos igényességgel, mégis közérthetően, és érdekfeszítő tálalásban.
A szerző a művészetet hívja segítségül, hogy bemutassa a különböző korok és kultúrák fantáziájának változását és jellemzőit, képzőművészeti alkotásokon keresztül kívánja megértetni az olvasóval ennek a hihetetlenül ötletgazdag, izgalmas világnak a lényegét. Sorra veszi a különféle lényeket, legyen szó óriásokról, vámpírokról, vagy egyéb démonokról, és mindegyiket "alaposan megvizsgálja": megtudhatjuk, milyen szokásokkal ruházták fel őket, és miféle legendák szövődtek köréjük az idők során.
Mindemellett Dell legfontosabb szempontja mégis csak az ember, az, aki mindezt megteremtette, majd meg is őrizte, és nem utolsó sorban ábrázolta, olyan műveket hagyva hátra az utókornak, amelyeken saját szörnyeink mellett megismerkedhetünk a korábbi kultúrák nem kevésbé izgalmas lényeivel.
Kiadvány:
Christopher Dell
Szörnyek könyve
Corvina Kiadó, 2010
Forrás:
http://www.napvilag.net/irodalom/20100913/christopher_dell_szornyek_konyve_avagy_a_kepzelet_allatkertje
2010.09.15.