Dr. Gellér Katalin kandidátus, nyugalmazott tudományos főmunkatárs.
MTA Művészettörténeti Kutató Intézet
1970-ben végezett magyar-francia-művészettörténet szakon az ELTE Bölcsészettudományi Karán 1971 óta a Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Kutatóintézetében dolgozott.
Több éven át munkatársa volt a Közép-európai Kulturális Intézetnek is.
Fő kutatási területe a 19-20. század magyar és francia művészete, de a kortárs művészetről is jelentek meg tanulmányai.
Hazai és külföldi konferenciákon számos előadása volt (Londonban, Dublin-ban, Edinburghban, Bonnban, Helsinkiben és Párizsban a Sorbeonne-on,) a századforduló magyar művészete illetve a közép-európai művészet (szecesszió és szimbolizmus) témakörében.
A gödöllői Városi Múzeum alapítói közé tartozik.
Három évig a századforduló angol-magyar kapcsolatait feldolgozó, angol-skót-magyar munkacsoportban is dolgozott.
Számos kiállítást rendezett itthon és külföldön 19. századi metszetekből (látképek, népviseletek). Legjelentősebb kiállítása a gödöllői művésztelep jubileumi tárlata volt 2001-ben az Iparművészeti Múzeumban és a gödöllői Városi Múzeumban. Ez évben Róth Miksa jubileumi kiállítását rendezte.
Kb. 100 cikke, tanulmánya található szakfolyóiratokban és népszerűsítő folyóiratokban. Könyvei jelentek meg a francia romantika és szimbolizmus művészetéről, Pierre Bonnard-ról, Nagy Sándorról és Zichy Mihályról, a magyar szecesszióról, a magyar szecessziós könyvillusztrációról, falképekről és üvegfestményekről. Több művészettörténeti és kultúrtörténeti kézikönyvbe írt fejezeteket a századforduló koráról. Ez évben jelent meg Aiglonról azaz Sassy Attiláról írt monográfiája.